1. Doğru ve Güvenilir Bilgiye Ulaşmak

2. Kaliteli Eğitim

VTR, tecrübeli eğitim kadrosuyla güncel bilgileri hem teorik, hem de günlük hayatta kullanılabilir şekilde uygulamalı olarak vermeyi amaçlamaktadır.

3. Mesleğe Entegre Olmak

Günümüzde 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu 01.01.2013 tarihinden itibaren işletmelerin Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına göre muhasebe defter kayıtlarını tutmaları ve finansal raporlarını hazırlamalarını zorunlu hale getirmiştir. 2018 yılı sonu itibari ile zorunluluk kapsamına giren şirket sayısı yaklaşık 6500’tür. KGK tarafından yetkilendirilen bağımsız denetim şirketi sayısı 277 adet , yetkilendirilen bağımsız denetçi sayısı ise yaklaşık 16261 kişidir.

Görüldüğü üzere Bağımsız Denetim uygulamasına tabii olan şirket sayısı az, bağımsız denetçi sayısı çoktur. Bu nedenle muhasebe standartları ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları konusunda uygulama henüz yaygınlaşmamıştır. Bağımsız Denetim kapsamına girenlerin belirlenmesiyle ilgili ciro, aktif toplamı ve çalışan sayısı gibi kriterlerin Kamu Gözetim Kurumu tarafından aşağıya indirilmesi halinde uygulama ile ilgili ortaya çıkacak eğitim açığının kapatılması konusunda bağımsız denetçilere, bağımsız denetim şirketlerine ve bağımsız denetim kuruluşlarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Şirketin hedefi hem mevzuatın bir bütün olarak kavranmasına hem de uygulamanın başarılı şekilde gerçekleşmesini sağlayacak altyapıyı oluşturmaktır.

Eğitimler hakkında bilgi almak için bizi arayın

VTR Akademi, günümüzün en kıymetli varlığı olan ‘’doğru ve güvenilir bilgiyi’’ kitlelere en kaliteli ve en çabuk şekilde ulaştırma amacıyla faaliyette bulunmaktadır.

Sohbete Başla
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button 0312 327 6768